Get Adobe Flash player

رویانیان: وقتی دایی را خفه می‌کنید، دیگر چه کسی صحبت کند؟/ با ورود نهادهای امنیتی به پرونده تبانی مخالف هستم

رویانیان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد رویانیان درباره مسائل مطرح شده در مورد تبانی عنوان کرد: پرونده تبانی ادامه‌دار است و ادامه‌‌دار بودنش هم خوب است و هم بد. خوب از این نظر که با تبانی برخورد می‌شود و بد هم از این جهت که بی‌خود و بی‌جهت پیچ و تاب داده می‌شود موضوع لوث می‌شود. 

وی ادامه داد: این موضوع باید پیگیری شود و من هم خیلی قاطع‌تر پیگیر این مسئله هستم. با آقای علیپور هم مفصل صحبت کردم و پیش کفاشیان هم خواهم رفت تا با او جدی صحبت کنم و اجازه ندهم یکسری افراد با مصاحبه‌هایشان جو را به هم بریزند. آنها می‌خواهند بگویند برخورد با یک داور متخلف یعنی برخورد با کل جامعه داوری که این درست نیست. به نظرم اگر برخورد نشود دیوار اعتماد بین مردم و مسئولین شکسته خواهد شد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره ورود سازمان‌های امنیتی و کمیسیون اصل 90 مجلس به این پرونده خاطرنشان کرد: من به ورود سازمان‌های امنیتی و مجلس اعتقاد ندارم شان مجلس بالاست و از نظر امنیتی هم هنوز چیزی نشده که بخواهند ورود کنند. من شخصی را سراغ دارم که 14 بار حکم جلبش صادر شده است و یک مافیای بزرگ در فوتبال است. پس با این حساب ورود نیروهای امنیتی معنایی ندارد. اگر کمیته اخلاق و بقیه اصول اجرا بشود چه نیازی است که مجلس و نیروهای امنیتی وارد این مسئله شوند؟

رویانیان با طرح این سوال که در کجای دنیا سازمان‌های امنیتی وارد این گونه مسائل می‌شوند، اظهار داشت: فقط در جایی که کل فوتبال به فساد کشیده شده باشد سازمان‌های امنیتی وارد مسئله می‌شوند. ما که کل فوتبال‌مان را فساد نگرفته است. به نظرم با مسئله قهرمانی باید به جدیت برخورد شود و رودربایستی، اهمال‌کاری و رفاقت را کنار بگذاریم تا این مشکل حل شود. اگر در سال جند برخورد اینچنینی داشته باشیم دیگر شاهد چنین مسائلی نخواهیم بود. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اگر پرسپولیس هم باشد باید با آن مسئله برخورد شود، گفت: مگر پرسپولیس حق تبانی دارد؟ مگر پرسپولیس حق دارد که رشوه بدهد یا بخواهد فریبکاری کند؟ فرقی نمی‌کند چه تیمی باشد و باید با همه برخورد شود. من اطلاعاتی داشتم که فریاد زدم. ما در این چند سال چند بار از داوری خوردیم؟ من کلا 2 بار فریاد زدم که یک بار در بازی با آلومینیوم هرمزگان و به خاطر یحیی گل‌محمدی بود و یک بار هم الان فریاد زدم. 

مدیرعامل پرسپولیس با بیان اینکه 2 نیم فصل و یک فصل کامل مدیرعامل پرسپولیس بوده عنوان کرد: در این 3 فصل که من مدیرعامل پرسپولیس بودم بچه‌ها همیشه اعتراض داشتند که پنالتی‌شان گرفته نشده یا به اشتباه برایشان آفساید گرفته‌اند. من هیچ‌گاه به هیچ کس بی‌احترامی نکردم و فقط 2 بار فریاد زدم. از فوتبال هم بیرون بروم فریاد می‌زنم و هر روز مصاحبه می‌کنم. داد می‌زنم تا با این مسئله برخورد شود. 

رویانیان افزود: چرا می‌ترسید که برخورد کنید؟ اگر کسی متخلف باشد و برخورد شود دیگر این مسائل نیست و فوتبال درست می‌شود. من یک سوالی دارم. وقتی کسی از ما درخواست رشوه می‌کند بهتر است این موضوع را بگوییم یا برویم به او رشوه بدهیم و بعد فیلم و عکس بگیریم و از او مدارک جمع کنیم بعد بیاییم اعلام کنیم؟ قانون فیفا می‌گوید که اول باید این موضوع را بگوییم. ما هم رفتیم و گفتیم و متهم شدیم.

وی با اشاره به این موضوع خاطرنشان کرد: مگر می‌شود که یک مدیرعامل به دروغ بخواهد بگوید که کسی خلاف کرده است؟ باید بنا را بر راست گفتن مدیرعامل بگذارند و بعد اگر ثابت نشد پدر آن مدیرعامل را دربیاورند. وقتی ما می‌گوییم کسی خلاف کرده باید بپذیرند و به دنبالش بروند. نمی‌گویم که دینم اجازه دروغ گفتن نمی‌دهد بلکه جایگاه یک مدیرعامل نمی‌گذارد که او دروغ بگوید. من چیزی از قهرمانی دیده‌ام و می‌گویم اما کسی گوش نمی‌دهد. 

مدیرعامل پرسپولیس ادامه داد: من 3 مورد از قهرمانی دیدم و اقرارنامه رسمی با دستخط و امضای خودم نوشتم. علی دایی از اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان گفت و او را جریمه کردند مگر علی دایی دروغ گفت؟ حالا علی دایی را جریمه کردید که چه شود؟ وقتی دایی که بازیکن بزرگ و بین‌المللی است می‌آید و صحبت می‌کند و او را جریمه می‌کنند دیگر چه کسی جرات دارد که این موضوعات را گزارش کند؟ وقتی علی دایی را خفه می‌کنید و نمی‌گذارید صحبت کند چه کسی از دایی بزرگتر است که بیاید و صحبت کند؟ 

رویانیان همچنان گفت: قانون و فیفا می‌گویند که باید ابتدا گزارش کنیم. حالا بلاتر می‌خواهد به ایران بیاید و من خودم از او این قانون را می‌پرسم. باید بروم زبان انگلیسی‌ام را قوی کنم و این موضوع را از بالاتر بپرسم.کمیته انضباطی دایی و مایلی‌کهن را ۳ میلیون تومان جریمه کرد

دایی و مایلی کهن

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت رسمی فدراسیون، در دیدار تیم‌های صبای قم و پرسپولیس که روز 12 مهرماه در ورزشگاه یادگار امام (ره) برگزار شد از سوی سعید شیرینی  سرپرست، سیدجلال حسینی بازیکن، علی دایی سرمربی تیم پرسپولیس و محمد مایلی‌کهن سرمربی تیم صبای قم تخلفاتی صورت گرفت که کمیته انضباطی آرای خود را به شرح زیر اعلام کرد:

 

1- سعید شیرینی به دلیل تاخیر حضور در جلسه هماهنگی و سیدجلال حسینی به دلیل رفتار غیرورزشی نسبت به بازیکن حریف طبق بند 1 ماده 22 آیین نامه هر کدام  تذکر کتبی دریافت می‌کنند. بدیهی است تکرار تخلف موجب اعمال تنبیهات شدیدتر خواهد شد.

 

2- محمد مایلی‌کهن و علی دایی سرمربیان تیم های صبای قم و پرسپولیس ضمن رفتار غیرورزشی و غیرحرفه‌ای در جریان مسابقه و بعد از آن مرتکب تخلفاتی شدند، بر همین اساس کمیته انضباطی طبق بند یک ماده 37 آیین نامه نسبت به تخلفات واقع شده در جریان مسابقه نامبردگان را به تذکر و پرداخت مبلغ 30 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد و در خصوص تخلفات بعد از مسابقه (مصاحبه های انجام شده) توسط هر 2 نفر پرونده مفتوح است و طرفین می‌توانند هر توضیح و یا دفاعیه‌ای را به صورت مستدل تا تاریخ 20 مهرماه به کمیته انضباطی ارسال کنند تا در رای نهایی لحاظ شود.

 

3- رضا عنایتی رفتار شایسته و در خور تحسینی در این مسابقه داشت که بر همین اساس کمیته انضباطی از وی تشکر و قدردانی می‌کند. 

 

مدیرعامل مس: بازیکن ما برابر تراکتورسازی ۴ بار به بازیکن حریف «راه» داد، ۴گل خوردیم

تبانی در فوتبال اسپانیا

 

اکبر ایرانمنش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره بحث این روزهای فوتبال ایران مبنی بر وجود تبانی اظهار داشت: اگر کسی چیزی می‌داند واقعیت را بیان کند تا فوتبال به سمت پاک شدن برود. واقعا اگر چنین مسائلی وجود دارد باید همه برای پاک کردن آن دست به کار شوند و مقررات جمهوری اسلامی را در محیط کار خود حکمفرما کنند تا کارها در کمال صداقت انجام شود. 

 

مدیرعامل باشگاه مس کرمان در واکنش به ورود مجلس به مسئله تبانی در فوتبال تاکید کرد: امیدوارم این ورود تاثیرگذار باشد و قانونگذاران قوانینی را وضع کنند تا در فدراسیون‌هایی که چنین کارهایی انجام می‌شود تحقیق و تفحص صورت بگیرد و در نهایت روسای فدراسیون‌ها برکنار شوند چون اگر رئیسی فاسد باشد به کارمندانش هم منتقل می‌شود و اگر کارمندی فاسد باشد این فساد را به رئیسش منتقل می‌کند.

 

ایرانمنش در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون با چنین مواردی از نوع تبانی و فساد در فوتبال روبه‌رو شده است یا خیر گفت: در مورد مسئله داوری تا به حال تجربه‌ای نداشتم و صحبتی مطرح نشد اما موردی بوده که بازیکن ما خیانت کرده است. یادم می‌آید سال 83 که مدیرعامل مس کرمان بودم در بازی با تراکتورسازی تبریز آن هم در شرایطی که هفته‌های پایانی لیگ دسته اول را پشت سر می‌گذاشتیم یک مدافع تیم ما در نیمه اول 4 بار به مهاجم حریف «راه» داد تا به سمت دروازه ما برود و دقیقا ما در نیمه اول 4 گل از تراکتورسازی دریافت کردیم.

 

وی ادامه داد: بین نیمه بازی به رختکن رفتم و به بازیکنانم گفتم نانی که به خانه می‌برید حرام است چون خیانت می‌کنید. بعد از آن بود که در دو بازی پایانی لیگ یک مرحوم مهدی محمدی به من گفت که بازیکنان کارهایی انجام می‌دادند که من نمی‌توانم دیگر در این تیم کار کنم. به خاطر همین بود که مربی‌مان را عوض کردیم و پس از پایان لیگ من تمام تیم را اخراج کردم.

 

مدیرعامل باشگاه مس خاطرنشان کرد: یادم می‌آید مرحوم گوهرخانی مدیرعامل وقت تراکتورسازی بعد از لیگ با من تماس گرفت و گفت که فلان بازیکن خوب است؟ من هم گفتم بازیکن خوبی است اما آدم خائنی است. بعد از این گوهرخانی به من گفت شنیدم این بازیکن خدمت زیادی به تراکتورسازی کرده، من هم در جواب گفتم وقتی تیم شما به ما 4 گل زده یعنی به تراکتورسازی خدمت کرده است!


 

 

واعظ آشتیانی: مجلس برخی افراد مورددار را برای مبارزه با فساد دعوت کرد/ مدعیان فوتبال پاک، حالا پرچم مبارزه با ناپاکی در دست دارند

واعظ آشتیانی

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص اتفاقات اخیر فوتبال ایران که سروصدای زیادی به پا کرده است گفت: زمانی که در استقلال مسئولیت داشتم بارها در مصاحبه‌های متعدد به وجود فساد در فوتبال و ورزش اشاره کردم ولی متاسفانه رفتارهایی دیده شد که نشان می‌داد برخی علاقمند هستند مافیای فوتبال فعالیت خود را ادامه دهند و این شکل نامطلوب در فوتبال ایران وجود داشته باشد.


مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال افزود: کسانی که امروز سرمدار مبارزه با ناپاکی‌های فوتبال هستند و پرچم آن را در دست گرفته‌اند چند سال قبل باعث ظهور چنین آدم‌هایی شدند؛ نه اینکه این افراد دستی بر آب و آتش داشته باشند ولی آنها کوتاهی کردند. متاسفانه بعضی افراد بادمجان دور قاب چین در فدراسیون فوتبال، آن زمان که در مورد فساد در فوتبال حرف زدم گفتند این فوتبال پاک است و حالا پرچم مبارزه با ناپاکی دست همان افراد است.


واعظ آشتیانی خاطرنشان کرد: این افراد در آن زمان ساز مخالف می‌زدند و حتی برخی از آنها مدعی بودند که این حرف‌ها توهم است. حتی آنهایی که به وجود فساد در فوتبال یقین داشتند به خودشان می‌گفتند نکند این آقایان راست می‌گویند و ما خبر نداریم. نکته مهم دیگر سوءمدیریت در فدراسیون و باشگاه‌ها است و این موضوع در هر سازمان یا تشکیلاتی ناپاکی به وجود می‌آورد. به یک نکته مهم دیگر هم باید اشاره کنم که وجود 3 ضلع فساد در فوتبال ایران است که شامل مدیران عامل، مربیان و دلال‌ها می‌شود.


قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی گفت: برخی مدیران و مربیان در این فوتبال صادقانه کار می‌کنند و آنها از این دایره جدا هستند. مشکل اساسی فعالیت مدیران، مربیان و دلالانی است که رو به رفتارهای ناپسند می‌آورند و دلالی در فوتبال رقابت ناسالمی را میان مربیان و مدیران به وجود می‌آورد.


آشتیانی معتقد است که در فوتبال ایران راه درستی برای مبارزه با این مشکلات در نظر گرفته نمی‌شود. او در این خصوص به تسنیم گفت: هنوز یاد نگرفتیم در زمان برخورد با مشکلات دنبال علت‌ها بگردیم و معمولا دنبال مقصر بودیم. باید به دنبال علت فساد باشیم و عدم آگاهی به این مسائل باعث شد ناپاکی در فوتبال رشد کند.


وی در قسمت دیگری از حرف‌هایش در مورد دعوت مجلس شورای اسلامی از برخی فوتبالی‌ها عنوان کرد: نکته جالب و تعجب‌آور این است که مجلس برخی افرادی را دعوت کرد که اتفاقا خود این‌ها مورددار هستند. می‌توان مثال زد که ما گوشتی را در دهان گربه می‌گذاریم و حالا می‌خواهیم آن را بیرون بکشیم. دعوت از این افراد مورددار نشان می‌دهد که حتی مجلس هم با ناپاکی‌ها، جریان فساد و مافیای فوتبال که در 10 سال اخیر فعالیت گسترده‌ای دارند آشنا نیست. آنها حتی در مورد این فضا نمی‌توانند حدس یا گمانه‌زنی کنند. جالب اینجاست که افرادی که مجلس رفتند دم از سلامت می‌زنند.


مدیرعامل پیشین استقلال یادآور شد: کلیدواژه این آلودگی‌های فوتبال سوءمدیریت و تخلفات مختلف حاصل همین موضوع است. وقتی افراد موجهی برای اداره فوتبال وجود ندارند و نظارت عالی دیده نمی‌شود باید شاهد همین حوادث باشیم. الان روزهای خوب این فوتبال است و مطمئن باشید اتفاقاتی افتاده که هنوز به صورت پنهان باقی مانده است، ضمن اینکه خیلی‌ها جسارت ندارند بیایند و حرف‌هایشان را بزنند.


آشتیانی در پاسخ به این سوال که از بین بردن ناپاکی در فدراسیون فوتبال ایران برعهده چه کسی است به تسنیم گفت: من معتقدم مجمع عمومی فدراسیون فوتبال می‌تواند یک نوسازی ایجاد کند. این مجمع در انتخابات 2 سال پیش به این نتیجه رسید که فدراسیون مستقل باشد و این یک تصمیم درست بود ولی مجمع نباید بگذارد که از تشکیل جلسات یک سال بگذارد و هیچ‌کس نگران مشکلات نباشد.


او خاطرنشان کرد: اعضای مجمع می‌توانند با کنار هم  قرار دادن بسیاری از مسائل، بررسی‌های مختلفی انجام و هر فردی که در فدراسیون تخلف می‌کند را مورد بازخواست قرار دهند. متاسفانه به غیر از آن تصمیمی که مجمع دو سال پیش گرفت و به آن اشاره کردم دیگر اتفاق خوبی نیفتاد. اهالی فوتبال باید 3 ضلع شوم فوتبال ایران که شامل مربیان، مدیران و دلال‌ها می‌شود را به عنوان یک واقعیت انکارناپذیر قبول داشته باشند.

صادقیان: نمی‌دانم چه بگویم، به تصمیم کی‌روش احترام می‌گذارم/ پشت خط کسی نمانده‌ام

پیام صادقیان

پیام صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد تساوی پرسپولیس مقابل صبای قم، علت ناکامی سرخپوشان در بازی‌های خارج از خانه، عدم دعوتش به تیم ملی و حضور در تیم زیر 22 سال و ... صحبت‌های زیر را انجام داد.

تسنیم: باز هم یک تساوی دیگر برای پرسپولیس در خارج از خانه...

متاسفانه توپ‌هایمان به گل تبدیل نشد. اگر این اتفاق رخ می‌داد، در بدترین حالت باید 4 گل به صبا می‌زدیم اما توپ‌هایمان به صورت عجیبی گل نمی‌شد. 

تسنیم: یعنی پرسپولیس طلسم شده؟

نمی‌دانم چه بگویم، اما واقعا توپ‌های ما وارد دروازه نمی‌شود، در طرف مقابل یک توپ که روی دروازه می‌آید گل می‌شود. 

تسنیم: خیلی‌ها اعتقاد دارند پرسپولیس سخت گل می‌زند و راحت گل می‌خورد، درست است؟

پرسپولیس راحت گل می‌خورد؟! ما که بهترین خط دفاع لیگ را داریم. نمی‌دانم چرا این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند. مگر ما زود گل می‌خوریم یا بد گل می‌خوریم که این حرف‌ها را می‌زنند؟ نمی‌دانم چطور این مسائل را مطرح می‌کنند.

تسنیم: لیست جدید تیم ملی اعلام شد اما خبری از پیام صادقیان نیست.

همه دیدند که از ابتدای فصل چقدر تلاش کردم و بهترین بازی‌هایم را برای پرسپولیس به نمایش گذاشتم. این در شرایطی است که همه بازی‌ها پخش مستقیم می‌شود، واقعا نمی‌دانم چه بگویم و فقط به تصمیم کی‌روش احترام می‌گذارم و سعی می‌کنم از این به بعد بهترین نمایشم را ارائه دهم.

تسنیم: فکر می‌کنی برای حضور در تیم ملی پشت خط کسی ماندی؟

من پشت خط کسی نماندم و قطعا تمام تلاشم را می‌کنم تا به تیم ملی دعوت شوم. دیگر باید ببینیم قسمت چه می‌شود.

تسنیم: اما به تیم زیر 22 سال دعوت شدی، در تمرینات شرکت می‌کنی؟

به این سوال جواب ندهم بهتر است.

تسنیم: از گل اولی که برای پرسپولیس زدی مدت زمان زیادی می‌گذرد.

بارها گفتم و باز هم می‌گویم، فکر من به گل زدن معطوف نیست و قبل از اینکه گل بزنم دوست دارم پاس گل بدهم و عملکردم باعث پیروزی تیم شود. 

تسنیم: نکته جالب بازی پرسپولیس - صبا این بود که مدافعان صبا روی تو زیاد خطا می‌کردند، دلیلش چه بود؟

نمی‌دانم 3 نفر به من چسبیده بودند و نمی‌گذاشتند کاری انجام بدهم، انگار آنها فقط می‌خواستند من را بزنند. تا توپ را می‌گرفتم 3-4 نفر دور من بودند و نمی‌گذاشتند کارم را انجام بدهم.

تسنیم: تا به حال چنین شرایطی را تجربه کرده بودی؟

سابقه داشته یک نفر مدافع مستقیم من باشد، اما این‌طور که 3-4 نفر روی من تمرکز کنند نه. حتی موقعی که صبا کرنر می‌زد  2 نفر با من یارگیری می‌کردند و تمام حواس‌شان به من بود.

عنایتی: از حسینی خواستم آرام‌تر بازی کند/ حرکت من پاسخی به «نخاله‌ها» بود

صبا و ملوان و رضا عنایتی

رضا عنایتی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره درگیری‌اش با سیدجلال حسینی گفت: درگیری‌ نبود و ما فقط یک مقدار با هم جر و بحث کردیم. صحبت های‌مان با صدای بلند بود و با هم درگیری نداشتیم.

وی ادامه داد:‌ جلال یکی از دوستان خوب من است و در بازی باید از بازیکن تیم‌مان حمایت می‌کردم. در آن صحنه جلال حسینی طوری به سمت بازیکن جوان ما رفت که به نظرم زیاد خوب نبود و من هم مجبور شدم واکنش نشان دهم، وگرنه ما هیچ مشکلی با یکدیگر نداریم.

مهاجم صبا اظهار داشت: ما همیشه در تمرینات‌مان تاکید داریم که باید به بازیکنان حریف و بزرگترها احترام بگذاریم، اما وقتی بزرگتر خودش احترام نگذارد نمی توان جلوی جوان‌ها را گرفت و من هم به همین دلیل با صدای بلند از جلال خواستم که آرام‌تر بازی کند.

عنایتی همچنین با اشاره به درگیری علی دایی و محمد مایلی‌کهن، گفت: من در این باره ورود نمی‌کنم. آقای مایلی‌کهن و آقای دایی هر 2 بزرگ هستند و خودشان می‌دانند که چه کار می‌کنند. من هم وارد بحث آنها نشوم بهتر است.

وی با بیان این که در بازی با پرسپولیس روی بی‌تجربگی بازیکنان صبا 3 امتیاز را از دست دادند، عنوان کرد: به نظرم بازی بدی نبود اما برای ما پایان بدی داشت و متاسفانه در دقایق پایانی گلی خوردیم که نمی‌تواند برای ما خوش آیند باشد. گل خوردن در دقیقه 90 سختی کار ما برابر پرسپولیس را سخت تر کرد، اما به نظرم تماشاگران حاضر در ورزشگاه که عمدتا هم پرسپولیسی بودند از بازی لذت بردند.

بازیکن با تجربه صبا درباره صحبت‌های مایلی‌کهن مبنی بر این که فوتبال پرسپولیس علی اصغری بوده، گفت: به نظرم پرسپولیس در 20 دقیقه پایانی بازی رو به پاس‌های بلند آورد که وقتی این گونه توپ‌ها ارسال می‌شود، ما کاری از دست‌مان بر نمی‌آید.

مهاجم صبا بیان کرد: ما روی بی تجربگی بازیکنان‌مان نتیجه را واگذار کردیم. بازیکنان ما زیاد در لیگ بازی نکرده‌اند اما می‌توانند در این بازی‌ها تجربه خود را زیاد کنند. تیم صبا روی جوان‌ها سرمایه‌گذاری کرده و فکر می‌کنم باید هزینه آن را هم بدهیم اما امیدوارم بازیکنان ما هر چه سریع‌تر تجربه کسب کنند.

عنایتی همچنین درباره درگیری‌اش با هواداران پرسپولیس و نشان دادن عدد 4 به آنها، گفت: من به آنها عدد 4 نشان ندادم. من همیشه به هوادارن پرسپولیس احترام گذاشتم و هیچ حرکتی انجام ندادم که آنها را ناراحت کنم. واقعیت این است که 15، 10 «نخاله» در آن سمت ورزشگاه نشسته بودند که حرف‌های بدی به من زدند و من هم آخر بازی خواستم با حرکتم پاسخی به این «نخاله‌ها» بدهم.

 

 

پولادی: می‌دانستم اگر شرایط تمرین داشته باشم به تیم ملی دعوت می‌شوم/ می‌توانستیم صبا را ببریم

مهرداد پولادی

مهرداد پولادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره دعوت شدنش به تیم ملی در شرایطی که دوران مصدومیت را به تازگی پشت سر گذاشته گفت: واقعا از کادر فنی تیم ملی بابت این کاری که انجام دادند تشکر می‌کنم. با این کار از نظر روحی و روانی هم به من کمک شد. البته این اولین بار نبود که کی‌روش این کار را انجام داد.+ امیدوارم هرچه سریعتر به شرایط بازی برسم و برای پرسپولیس و تیم ملی بازیکن مثمرثمری باشم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودش فکر می‌کرده که در لیست جدید تیم ملی حضور داشته باشد، اظهار داشت: می‌دانستم اگر شرایط تمرین داشته باشم  به تیم ملی دعوت می‌شوم چون قبلا هم این اتفاق رخ داده بود.

هافبک تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه چه اتفاقی رخ داده که کی‌روش به او به این اندازه اعتماد دارد عنوان کرد:‌این را باید از ایشان سوال کرد اما فکر کنم بازیکنان تیم ملی به اردو دعوت می‌شوند تا زیرنظر مستقیم کادر فنی باشند. 7،8 ماه تا شروع جام‌جهانی باقیمانده و باید کادرفنی روی بازیکنان اشراف کامل داشته باشند.

پولادی در مورد عدم برگزاری بازی‌های دوستانه برای تیم ملی و اینکه آیا این مسئله روی کار شاگردان کی‌روش اثر خواهد گذاشت یا خیر تصریح کرد: شک نکنید اگر این روند ادامه داشته باشد به مشکل بر می‌خوریم. برای حضور قدرتمند در جام‌جهانی باید تدارک خوبی ببینیم.

وی درباره تساوی شب گذشته پرسپولیس و صبای‌قم گفت: بازی خوبی بود. می‌توانستیم صبای‌قم را هم شکست بدهیم اما متاسفانه بازی مساوی شد. امیدوارم در آینده پرسپولیس نتایج بهتری بگیرد.

هافبک پرسپولیس درباره آخرین شرایط خودش هم تاکید کرد:‌ از نظر مصدومیت مشکلی ندارم و می‌توانم بازی کنم فقط باید بدنسازی خوبی انجام بدهم تا دیگر مشکلی نداشته باشم. خوشبختانه آخرین باری که پزشکم معاینه‌ام کرد گفت که مشکلی برای بازی کردن ندارم.


 

مراسم تجلیل از کشتی‌گیران تهرانی برگزار شد/ درخواست از شهردار تهران

امیر علی اکبری

 به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مراسمی که ظهر امروز (شنبه) به همت هیئت کشتی تهران برگزار شد، از مدال آوران تهرانی مسابقات کشتی قهرمانی جهانی تجلیل به عمل آمد.

 در این مراسم از امیرعلی‌‎اکبری و حسن رحیمی که موفق به کسب مدال طلای مسابقات جهانی کشتی شده بودند، با اهدای 5 سکه بهارآزادی تقدیر شد. سایر کشتی‌گیران و مربیان سازنده تهرانی با یک سکه مورد تجلیل قرار گرفتند.

 در این مراسم افرادی از جمله محسن کاوه مربی کشتی، ابوالفضل قناعتی، عضو شورای شهر اسلامی و چند تن از قهرمانی و روسای هیئت‌های استانی حضور داشتند.

 نقی کلانتری، رئیس هیئت کشتی تهران در حاشیه این مراسم گفت: از آقای قالیباف، شهردار تهران درخواست می‎کنم همانطور که قرار بود از  بازیکنان استقلال با اهدای یک دستگاه آپارتمان تجلیل شود، از امیرعلی‌‎اکبری و حسن رحیمی دو طلایی ایران در مسابقات جهانی هم به همین صورت تقدیر به عمل آید.

 

      تصویر روز

 استقلال–بایرن مونیخ؛ 26آذر، در جام باشگاه‌های جهان

 بهترین های اخبار ورزشی

 همه روزه

 در این صفحه

 

 مدیریت این وب سایت


 از مدیریت وب سایت خبرگزاری تسنیم

 سپاسگزار است

مرادی: مدعیان فوتبال پاک پشت قضیه داوری کارهایشان را می‌کنند/ بدون مدرک حرف و به داوری لگد می‌زنند

مسعود مرادی

مسعود مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتقادات اخیر از داوری گفت: نباید شرایط این طور شود که داوران این قدر تحت فشار باشند. این تنش‌ها باعث دور شدن تمرکز از جامعه داوری می‌شود. نباید این‌گونه به داوران تاخت و تاز شود و جامعه داوری را زیر سوال ببریم.

وی ادامه داد: داوران قشر زحمت‌کشی هستند و نمی‌دانم این قضیه که از سوی کمیته اخلاق اعلام شده است، چیست. اینکه در کمیته اخلاق چه اتفاقاتی افتاده و چه حرف‌هایی رد و بدل شده را نمی‌دانم و در این باره نظری ندارم. در دنیا بزرگترین اشتباهات داوری رخ داده و با آن برخورد شده، اما هیچ کجا این قدر حاشیه ایجاد نشده است. نباید متن را فراموش کنیم. اکنون همه به جامعه داوری نگاه بدی دارند و فکر نمی‌کنم این به سود داوری کشور باشد.

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به محرومیت ایلدروم از سوی کمیته اخلاق، عنوان کرد: ایلدروم یکی از کمک داوران موجه، با شخصیت و محترم ماست که نامزد لیست بین‌المللی هم بود. اگر بحث محرومیت او فنی است که فکر می‌کنم فقط کمیته داوران می‌تواند با توجه به گزارش ناظر بازی در این باره تصمیم بگیرد. خیلی تعجب کردم که این‌گونه درباره ایلدروم رای دادند و فکر می‌کنم هیچ مرجعی به جز کمیته داوران نمی‌تواند درباره بحث فنی داور نظر بدهد.

مرادی افزود: در همه جای دنیا ناظر داوری نمره‌ای را به داور می‌دهد که مشخص می‌کند از نظر فنی چگونه بوده است. این نمره‌ها را بررسی می‌کنیم و اگر مشکل فنی باشد درباره آن نظر می‌دهیم. اینکه کمک داور صحنه را دیده یا نه و درست قضاوت کرده یا نه به کمیته داوران مربوط است.

وی با بیان این که اطلاعی از قضیه محسن قهرمانی و اتهامات وارد شده به او ندارد و کمیته اخلاق اطلاعات ریزی به او نداده است، خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم از کمیته داوران آقای اصفهانیان در جریان این مسائل هستند و خودشان هم در این باره صحبت می‌کنند. حرف من این است که درست نیست هر کسی که از راه می‌رسد، یک لگد به داوران بزند و عدم نتیجه‌گیری‌اش را به داوری ربط دهد.

مرادی اضافه کرد: اکنون همه از مسابقات چند سال پیش‌ هم مثال می‌آورند که در فلان بازی داور مقصر بود و قضاوت مشکوکی کرد. این حرف‌ها درست نیست و اگر ستون جامعه داوری این قدر متزلزل باشد و داوران را زیر سوال ببرند، آینده داوری کشور روشن نخواهد بود و من می‌خواهم فدراسیون از جامعه داوری حمایت کند.

عضو کمیته داوران با بیان اینکه داورها نیاز به آرامش دارند، اظهار داشت: در چنین شرایطی کاری کرده‌اند که داوران آرامش ندارند و وقتی هم می‌خواهند وارد زمین شوند، استرس‌شان زیاد است. با این فشارها درصد اشتباهات هم بالاتر می‌رود و اگر داور احیانا اشتباهی هم کند به او انگ می‌چسبانند. من صادقانه از رسانه‌ها می‌خواهم که از جامعه داوری حمایت کنند.

وی ادامه داد: اگر قضیه فساد در داوری اثبات هم بشود، ما به شدت از برخورد با آن استقبال می‌کنیم، اما اگر اثبات نشود چه کسی پاسخگوی بر هم زدن آرامش جامعه داوری است؟ قهرمانی هم حق دارد که از خودش دفاع کند و من هنوز صحبت‌های او را نشنیده‌ام اما اگر این موضوع صحت نداشته باشد چه؟ آیا فکر خانواده‌ها را کرده‌ایم؟ اعتبار و آبروی آدم‌ها را در نظر گرفته‌ایم؟ کاش تا چیزی ثابت نشده بود، این قدر حاشیه درست نمی‌شد و این مسائل را درون خانواده فوتبال حل می‌کردیم.

مرادی در ادامه به تسنیم گفت: داوران با من در تماس هستند و می‌گویند استرس دارند. اکنون کوچکترین اشتباهی کنند، سنگین‌ترین اتهامات به آنها وارد می‌شود. جامعه داوری به این شکلی که می‌گویند نیست. اگر بخواهیم به فساد نگاه کنیم، شاید خیلی جاهای دیگر فسادهای بدتری باشد. آقایان یک مورد پیدا کرده‌اند و بدون مدرک اظهار نظر می‌کنند. این‌ها مشکلات خودشان را به داوری نسبت می‌دهند و همه جسد بی‌جان پیدا کرده‌اند و به آن یک ضربه می‌زنند. کسانی که مدعی فوتبال پاک هستند، شاید اکنون پشت این قضیه کارهایی که می‌خواهند را بکنند.

عضو کمیته داوران فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: اشتباه را می‌پذیریم اما اکنون همه داوران را زیر سوال برده ‌اند. از مردم عادی تا بازیکنان، مربیان، مدیران و ... که این به هیچ وجه خوب نیست.

وی با بیان اینکه به قدری در مورد این قضیه حاشیه درست کرده‌ایم که این بار از آن طرف بام می‌افتیم، عنوان کرد: داوران ما با کمترین توقع در لیگ داوری می‌کنند و واقعا انسان‌های شریفی هستند. اگر این بحث هم ثابت شد همه باید برخورد کنیم اما اگر ثابت نشد، چه کسی جواب می‌دهد؟ قهرمانی هم داور با تجربه‌ای است که به وضعیت او در کمیته اخلاق رسیدگی خواهد شد و من در جریان این پرونده نیستم، اما خواهشم این است به جامعه داوری ضربه نزنید.

مرادی گفت: رسانه‌ها باید کمک کنند تا فشارها برداشته شود، چون ضربه زدن به جامعه داوری و وارد کردن استرس به داوران، دودش به چشم فوتبال می‌رود و همه به داوری بدبین می‌شوند. داوری ما این‌گونه که می‌گویند نیست و ما داوران بزرگی داریم که نمونه‌اش آقای کامرانی‌فر است که در جام جهانی قضاوت کرده و اکنون یک تیم نامزد داوری در جام جهانی داریم. این بحث‌ها به داوری ما در عرصه بین‌المللی ضربه می‌زند و داوری ما را تخریب می کند.

وی افزود: بازیکنان، مربیان، مدیران و داوران حلقه‌های به هم پیوسته فوتبال کشور هستند و هر کدام که تضعیف شوند روی دیگری تاثیر می‌گذارد و بهتر است جامعه فوتبال به فکر فوتبال باشد.


 

شکست پرسپولیس مقابل ذوب آهن/ کری‌خوانی نیلسون و اخراج بنگر

تمرین پرسپولیس

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال پرسپولیس امروز از ساعت 16:15 در ورزشگاه درفشی‌فر به مصادف ذوب‌آهن اصفهان رفت. در پایان 90 دقیقه ذوب‌آهن با نتیجه 3 بر 2 پرسپولیس را شکست داد. برای ذوب‌آهن در این دیدار حدادی‌فر در دقیقه 13، روح‌الله عرب در دقیقه 43 و احسان پهلوان در دقیقه 88 گلزنی کردند و گل‌های پرسپولیس را هم هادی نوروزی دقیقه 18 و محمد عباس‌زاده در دقیقه 70 به ثمر رساندند.

 

* محمد رویانیان مدیرعامل پرسپولیس در تمرین امروز حضور پیدا کرد. به غیر از رویانیان، آذری مدیرعامل ذوب‌آهن، رئیس هیئت مدیره این باشگاه و مدیر عامل کارخانه ذوب‌آهن هم از چهره‎‌های ویژه حاصر این دیدار بودند.

 

* پیش از آغاز بازی رویانیان به همراه آذری و دیگر مهمانان از درفشی‌فر و امکانات آن بازدید کردند.

 

*‌رویانیان جلسه‌ای را با حضور سعید شیرینی و علی دایی برگزار کرد.

 

* یک راس گوسفند در تمرین امروز پرسپولیس قربانی شد.

 

* مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در تمام مدت بازی کنار مسئولان باشگاه ذوب‌آهن نشسته بود و بازی را تماشا می‌کرد.

 

*‌علی دایی پیش از آغاز بازی با بازیکنان ذوب‌آهن حسابی گرم گرفته بود. در این میان دایی بیشتر با حیدری، محمد و حدادی‌فر به گفت‌وگو پرداخت.

 

* تیم فوتبال ذوب‌آهن ساعت 15:15 با یک دستگاه اتوبوس به درفشی‌فر آمد.

 

* مانند تمرین روز گذشته ملی‌پوشان پرسپولیس و همچنین علیرضا حقیقی غایب بودند.

 

* به محض ورود محمد مولایی به زمین، غلامرضا رضایی به شوخی به او گفت؛ "منشوری امروز هم که هستی" این صحبت رضایی با خنده سایرین همراه بود.

 

* پیش از آغاز بازی بازیکنان 2 تیم با یکدیگر به خوش و بش و شوخی پرداختند.

 

* حضور 8 داور که در کلاس B به A داوری شرکت کرده‌اند با هماهنگی به درفشی‌فر آمدند و بازی 2 تیم را تماشا کردند.

 

* محمد مولایی و علی حاتم 2 نفر از اعضای باشگاه پرسپولیس که در پرونده تبانی با تعلیق روبرو شده‌اند با یکدیگر به صحبت پرداختند.

 

* حدود 100 هوادار بازی دوستانه پرسپولیس و ذوب‌آهن را از نزدیک تماشا کردند.

 

* برای پرسپولیس در نیمه اول مسابقه نیلسون، نورمحمدی، کفش‌گری، سیدصالحی، حقیقی، دهنوی، حسینی، علی‌عسگر، نوروزی، رضایی و بنگر به میدان رفتند. در آن سمت میدان هم میلان، رجب‌زاده، محمد، حیدری، حدادی‌فر، بیاتی‌نیا، زنیدپور، کردجهان، تامینی، صلصالی و عرب در زمین حاضر شدند.

 

* در دقیقه 31 این مسابقه نیلسون یک موقعیت مسلم را از عرب گرفت که همین مسئله باعث شد تا بیاتی‌نیا او را تشویق کند.

 

* دروازه‌بان پرسپولیس در طول نیمه اول مسابقه بارها با روح‌الله عرب کل‌کل داشت و در نهایت عرب توانست دروازه را باز کند. نیلسون پس از اینکه از این بازیکن گل دریافت کرد به شدت ناراحت و عصبانی بود.

 

*بین 2 نیمه این دیدار دوستانه هدایایی از طرف باشگاه پرسپولیس توسط رویانیان و علی دایی به لوکا بوناچیچ، آذری و اعضای باشگاه ذوب‌آهن اهدا شد.

 

*محمد رویانیان در بین 2 نیمه رئیس کارخانه ذوب‌آهن را تا جلوی در بدرقه کرد و گفت: تا زمانی که او سوار اتومبیل نشود من نمی‌روم.

 

*در هنگام خروج اعضای کارخانه ذوب‌آهن از درفشی‌فر، پنجعلی وارد ورزشگاه شد که در این هنگام رویانیان خطاب به میهمانانش گفت: نگاه کنید قدیمی‌های پرسپولیس عادت دارند وسایل باشگاه را پشت ماشین‌شان بگذارند.

 

*با شروع نیمه دوم محمد عباس‌زاده به جای سیدصالحی، مارکو به جای دهنوی، محمدی به جای نیلسون وارد زمین شدند و در اواسط این نیمه یونس شاکری جایگزین غلامرضا رضایی شد و امیر عابدزاده جای محمدی را در درون دروازه گرفت.

 

*با شروع نیمه دوم نورافکن‌های ورزشگاه درفشی‌فر روشن شد و این نیمه زیر نور برگزار شد.

 

*بازیکنان ذوب‌آهن در طول مسابقه بارها به عملکرد داور معترض بودند اما در این بین محمد صلصالی کاپیتان ذوب‌آهن بارها به بازیکنانش تذکر داد تا با داور صحبت نکنند.

 

*در شرایطی که بازی پرسپولیس و ذوب‌آهن یک دیدار دوستانه بود اما بازیکنان 2 تیم خشونت زیادی از خود نشان دادند.

 

*با شروع نیمه دوم تغییرات زیادی در ترکیب ذوب‌آهن اعمال شد.

 

*محمد رویانیان و سعید آذری مدیران 2 باشگاه تا پایان مسابقه در ورزشگاه حضور داشتند و مسابقه را از نزدیک تماشا کردند.

 

*پس از اینکه مهدی رجب‌زاده از ترکیب ذوب‌آهن خارج شد به کنار نیمکت پرسپولیس رفت و چند دقیقه‌ای با علی دایی صحبت کرد.

 

*در دقیقه 90 تیم مسابقه داور خطایی به نفع پرسپولیس اعلام کرد که همین مسئله باعث شد تا فرشاد بهادرانی برای داور دست بزند این حرکت بهادرانی باعث شد تا محسن بنگر با او درگیری لفظی پیدا کند که در نهایت بهادرانی کارت زرد گرفت و بنگر هم پس از دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.


 

دومین شکست متوالی ایران

والیبال زیر 23

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم والیبال زیر 23 سال ایران در چهارمین دیدار خود در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی جهان به مصاف صربستان رفت و با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد.

 

شاگردان پیمان اکبری در این دیدار با نتایج 21-13، 21-13 و 21-19 مغلوب صربستان شدند تا تعداد برد و باخت‌های ایران در اولین دوره مسابقات قهرمان یزیر 23 سال جهان در عدد 2 مساوی شود. مجتبی میرزاجانپور و میلاد عبادیپور هر کدام با 6 امتیاز، بهترین بازیکنان ایران بودند. برای تیم صربستان هم الکساندر آتاناسیویچ 13 امتیاز کسب کرد.

 

ایران در بازی‌های قلبی خود استرالیا و مکزیک را شکست داده و مغلوب روسیه شده بود. تیم کشورمان فردا استراحت می‌کند و جمعه در آخرین دیدار خود به مصاف ونزوئلا می‌رود. پیش از این بازی روسیه با نتیجه 3 بر صفر استرالیا را شکست داده بود.

 

هیچ خطری فوتبال گیلان را تهدید نمی‌کند

استقلال- داماش

 

مجتبی پوربخش در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، گفت: نمایندگان AFC که برای بازدید به گیلان آمده بودند از ورزشگاه سردار جنگل و عضدی دیدن کردند.

 

وی درباره اینکه گفته می‌شود فوتبال گیلان با وضعیت فعلی و پس از بازدید نمایندگان AFC در خطر است، عنوان کرد: هیچ خطری فوتبال گیلان را تهدید نمی‌کند. اینکه بازدید آنها چه نتیجه‌ای خواهد داشت، بعد از بازدید از همه ورزشگاه‌ها اعلام خواهد شد اما می‌توانم با قاطعیت بگویم که هیچ خطری فوتبال گیلان و باشگاه‌های ملوان و داماش را تهدید نمی‌کند و مطالبی که در این باره اعلام می‌شود فاقد اعتبار است.

 

نمایندگان AFC امروز از امکانات و ورزشگاه‌های استان گیلان بازدید کردند و قرار است از چند ورزشگاه دیگر کشور هم بازدید کنند.